Menu

Основні адміністративні заходи НБУ на валютному ринку у серпні-жовтні 2014 року

  • Автор: Super User

Kurs i postanoviЗ метою зниження напруженості на валютному ринку та недопущення використання фінансової системи України для відмивання грошей НБУ було прийнято пакет антикризових заходів, якими запроваджено жорсткі адміністративні механізми.

 

Серед останніх діючих:

Постанова Правління НБУ  Основні зміни 
Про врегулювання ситуації на валютному ринку України” від 20.08.2014 № 515 

Подовжено строк дії норми щодо обов’язкового продажу експортерами надходжень в іноземній валюті на 3  місяці, при цьому, обсяг її продажу збільшено з 50% до 100%.

Довідково. Норма частки надходжень від продажу на рівні 50% діяла відповідно до постанови НБУ від 12 травня 2014 року № 271 "Про встановлення розміру обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті".

Також установлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів 
 “Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України” від 29.08.2014 № 540  З 2 вересня 2014 р. банкам було заборонено видачу іноземної валюти по платіжним картам, введено обов’язкову конвертацію грошових переказів у гривню, уповільнено процедуру купівлі інвалюти на міжбанківському валютному ринку
 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” постанова від 22.09.2014 № 591  

Послаблення окремих норм:

обов’язковий 100 % продаж надходжень в іноземній валюті із-за кордону знижено до 75 %;

скасовано раніше запроваджену вимогу щодо обов’язкової конвертації в гривню переказів в іноземній валюті з-за кордону на користь фізичних осіб без відкриття рахунку.

Введено нові обмеження, а саме:

передбачено зменшення максимальної суми продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один операційний (робочий) день до суми, що не перевищує в еквіваленті 3 000 гривень у межах однієї банківської установи;

заборонено проведення операцій в іноземній валюті зі здійснення розрахунків за імпортними операціями без увезення товару на територію України;

перерахування резидентами за межі України коштів в іноземній валюті з метою викупу в нерезидентів корпоративних прав, здійснення операцій на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України тощо.
 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 29 серпня 2014 року № 540”постанова від 3 жовтня 2014 року № 626  

Лібералізовано вимоги щодо проведення деяких валютних операцій, зокрема:

спрощено порядок здійснення зовнішньоекономічної діяльності виробниками сільськогосподарської продукції, операцій за участю іноземних експортно-кредитних агентств та операцій за акредитивами. Крім того, передбачено можливість для здійснення резидентами операцій в іноземній валюті з оплати туристичних, транспортних та комунікаційних послуг, з оплати експлуатаційних витрат для транспортних засобів, що виконують рейси за межі України, переказування благодійними організаціями благодійної допомоги для оплати лікування фізичних осіб та інших імпортних операцій.
 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, постанова від 30 жовтня 2014 року № 685, яка набирає чинності з 3 листопада 2014 року.  

НБУ скасував 2 обмеження на придбання валюти:

зі здійснення розрахунків за імпортними операціями без увезення товару в Україну;

зі здійснення платежів за імпортними договорами, за якими продукція була ввезена в Україну та здійснено митне оформлення на підставі ввізної митної декларації, дата оформлення якої перевищує 180 днів.

 

Крім того, НБУ продовжить практику проведення валютних аукціонів, які будуть здійснюватись кожен день протягом декількох місяців, відносно невеликими обсягами 5-10 млн. дол. США.

Довідково. За умов, що кожен окремо взятий банк зможе купити за одні торги не більше 1 млн. дол. США. Продаж відбуватиметься в режимі аукціону: банки виставлятимуть кожен своє котирування (недотримуючись нинішнього індикативного курсу НБУ – 12,95 грн/дол.), після чого п’ять найвищих «спекулятивних» будуть відсікатися, і в рамках ліміту відбуватиметься продаж. До 11 години кожного дня буде вираховуватися ринковий курс міжбанку – це середній курс плюс 1% після відсікання (п’яти найбільших котирувань).

 

 фото

Ремізова І. А. к.е.н.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить